Aktualno - novice

NOVA SPLETNA STRAN

V začetku meseca decembra je začela delovati nova spletna stran vrtca.

Ogledate si jo lahko tukaj.

Poraba finančnih sredstev šolskega sklada

V letošnje šolsko leto smo spet vstopili z nekaj nove nadstandardne opreme in pripomočkov; kupili smo fotoaparat, lesena igrala/orodja, kostume za gledališko skupino in prenosno ozvočenje. Verjamemo, da bodo nove pridobitve v veselje otrokom in v pomoč zaposlenim pri delu v vrtcu in šoli. Člani odbora pa v sodelovanju s pedagogi posameznih področij že skrbno načrtujemo zbiranje in porabo sredstev šolskega sklada. Hvala vsem, ki kakorkoli prispevate.

Srečanje in intervju z ilustratorko Majo Kastelic

Četrtek, 6. 10. 2016, je bil za učence OŠ Veliki Gaber malo drugačen. Ob začetku Bralne značke so gostili ilustratorko (in domačinko) Majo Kastelic. Prijazno je odgovorila na vprašanja, ki sta jih pripravili učenki Ana in Tjaša ter tako starejšim učencem predstavila svoje delo ilustratorke in razložila postopek nastajanja ilustracij. Skupaj z dečkom iz njene slikanice Deček in hiša je učencem razkrila še nekaj skrivnosti, ki jih skrivajo ilustracije v knjigi.

Predavanje za starše z naslovom »RDEČA LUČ ZA STARŠE«

Starši predstavljate pomemben vidik v življenju vaših otrok

pri njihovem vedenju v prometu, zato vas

torek, 18. 10. 2016, ob 17. 00

vabimo na predavanje za starše z naslovom

»RDEČA LUČ ZA STARŠE«.

POSODOBLJEN SEZNAM ZA BRALNO ZNAČKO

V prilogi si lahko pregledate posodobljen priporočilni seznam knjig za Bralno značko za vrtčevsko leto 2016-2017.

SKUPAJ V NOVO VRTČEVSKO LETO

Dobro vzgojiti otroka ni lahko, saj otroci posrkajo vase vse, kar počnemo, in nekaj tega, kar govorimo. Lahko rečemo, da se otroci naučijo tistega, kar živijo.

(Dorothy Law Nolte)

Dragi otroci, spoštovani starši!

Pogumno smo zakorakali v september- za vas in nas nov začetek vrtčevskega leta.

1. roditeljski sestanek v šolskem letu 2016/2017

Spoštovani starši.

Ob začetku šolskega leta vas vabimo na 1. roditeljski sestanek, ki bo v torek, 6.9.2016, ob 17.00.

Oddelčni roditeljski sestanki bodo potekali v igralnicah matičnega vrtca:

Miške (Renata Novak in Petra Pograjc)

Mucke (Tanja Falkner in Brigita Štefe)

Zajčki (Martina Mole in Metka Nose)

Kužki (Špela Šeme Lesjak, Aleksandra Muhič in Tanja Novak) ter

Enoti Marjetica, skupina Pikapolonice (Teja Avguštin in Blanka Blatnik) na Selih pri Šumberku.

Dnevni red:

-          predstavitev oddelka,

-          predstavitev osnutka LDN za leto 2016/17,

-          razno.

Špela Šeme Lesjak, vodja vrtca

ANKETA ZA UČENCE IN STARŠE

Ob koncu šolskega leta vas prosimo, da izpolnite kratko (5 vprašanj) anketo o uresničevanju ciljev razvojnega načrta šole in vrtca.

ZDRAVNIŠKI PREGLED ZA NOVINCE

Otroci, ki imajo izbranega pediatra v ZD Trebnje, bodo dobili vabilo na pregled s strani ZD Trebnje (predvidoma avgusta). Vsi tisti, ki imate izbranega pediatra za svojega otroka v drugem ZD, se naročite sami (pri svojem pediatru).

PLAVALNI TEČAJ

V mesecu marcu so se otroci udeležili 10- urnega plavalnega tečaja v Vodnem mestu Atlantis v Ljubljani. Osnovni namen programa je otrokov stik z vodo in prilagajanje na vodo.