UČENCI IN STARŠI

Prvi dan CŠOD Bohinj

Sedmošolci so po začetnih sprostitvenih dejavnostih  spoznavali geografske značilnosti Bohinja. Po večerji pa so se odpravili na nočni pohod. Nekaj fotografij je nastalo pred spanjem.

CŠOD Bohinj

Sporočamo, da smo srečno prispeli v Bohinj in se udobno namestili v gozdno hišico.

Lep pozdrav,

sedmošolci in učiteljici Vida Ceglar in Vesna  Rajar

ponedeljek, 5 December, 2016 - 10:00

Državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 2016

Na državnem tekmovanju v znanju o sladkorni bolezni, ki je bilo 19. 11. 2016 v Kočevju,

je srebrno priznanje  osvojila učenka 8. razreda, Ema Gnidovec.

Zlato priznanje je osvojila Zala Predalič, učenka 9. razreda.

Čestitke za lep uspeh!

četrtek, 1 December, 2016 - 11:00

Obisk slovenskega knjižnega sejma

Za nami je obisk slovenskega knjižnega sejma. Obiskalo ga je 21 učencev od 6. do 9. razreda skupaj s knjižničarkama Andrejo Jaklič in Miro Grahek. Tokrat smo združili moči z OŠ Šentrupert in si ga ogledali skupaj z nekaterimi učenci njihove šole. Vsak je lahko našel nekaj zase in svobodno brskal med policami založb, katerih knjige so mu najbolj všeč. Učencem so popoldne še polepšali trije slovenski igralci, ki so se mudili na istih krajih kot mi. Srečali so igralko Tjašo Železnik, Jana Bučarja in Alojza Sveteta.

Tehniški dan za 6. in 7. razrede

V torek, 29.11.2016, bo za učence 6. in 7. razreda organiziran tehniški dan. Obiskali bomo Eko terme Snovik. Odhod iz pred šole bo ob 7.30. Dežurni učenci naj poskrbijo za prevzem malice v kuhinji. Povratek je predviden ob 14.00. Kosila na ta dan ne bo.

Učenci morajo imeti s seboj eno prazno plastenko.

Predvidena cena dejavnosti: 8,5 € (Cena vključuje vstopnino in voden ogled in prevoz)

torek, 29 November, 2016 - 07:30

Projekt rastem s knjigo - 7. razred

Danes, 23. 11. 2016, so bili naši sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo skupaj s sedmošolci sosednjih šol v Knjižnici Pavla Golie Trebnje. Tam so pripravili zanimive vsebine s področja domoznanstva in predstavili splošno knjižnico. Učenci so se naučili tudi osnov uporabe COBISS-a, za piko na i pa jim je knjižničarka predstavila nekaj dobrih knjig, ki jih toplo priporoča za branje. Vsi učenci so prejeli knjižno darilo avtorja Vinka Möderndorferja Kit na plaži, dva izvoda pa so podarili tudi šolski knjižnici.

Zdravniški pregled za učence 6.b razreda

V sredo, 23. 11. 2016, bodo imeli učenci 6.b razreda zdravniški pregled v Zdravstvenem domu v Trebnjem.
Odhod avtobusa je ob 8.05 uri. Ob 7. 45 bodo učenci pomalicali v jedilnici šole. Vrnili se bomo do kosila.
S seboj naj imajo zdravstvene kartice ter copate.

Slovenski knjižni sejem

Bliža se slovenski knjižni sejem. Odprt bo od 23. -27. novembra 2016 v Cankarjevem domu v Ljubljani. Letošnja država v fokusu je Italija. Letos ga bo v petek, 25. novembra 2016, v družbi učencev iz OŠ Šentrupert obiskalo tudi nekaj najbolj zavzetih starejših bralcev in knjižničnih pomočnikov. Spremljevalki bosta pedagoginja Andreja Jaklič in učiteljica Mira Gragek.

petek, 25 November, 2016 -
ZAČETEK: 13:00
KONEC: 16:30

Rastem s knjigo-7. razred

V skladu z LDN bodo v sredo, 23. 11. 2016, sedmošolci obiskali splošno knjižnico Pavla Golie Trebnje v okviru projakta Rastem s knjigo. S seboj naj imajo peresnico. Odhod z avtobusom izpred šole bo ob 8.05, vrnemo se do 12.30. 6. in 7. ura bosta potekali po rednem urniku.

sreda, 23 November, 2016 -
ZAČETEK: 08:00
KONEC: 12:15

Nov vozni red privoza smer Medvedjek

S strani avtobusnega prevoznika smo bili obveščeni, da s ponedeljkom, 28. 11. 2016, prične veljati nov vozni red jutranjega privoza v šolo iz smeri Medvedjek-Stehanja vas-Martinja vas-Žubina-Veliki Gaber. Avtobus bo na vsako postaj prišel 8 minut kasneje, saj bo ob 6.40 krenil iz Medvedjeka.