LOVEC NA OBISKU

Otroci skupine Zajčki letošnje šolsko leto spoznavajo slovenske zaščitene živali.

Spoznali so že veverico in ježka; tako v realnem svetu kot v pravljicah in pesmicah.

Želeli smo izvedeti še več o življenju živali v naravi in skrbi zanje.

Za to pa je pravi naslov, kdo drug kot, lovec.

Tako smo dobili težko pričakovan obisk lovca Mitje Matjaža, ki je pred 35 leti obiskoval ravno naš vrtec.

Z velikim veseljem in žarom v očeh nam je pripovedoval o svoji naklonjenosti do narave in živali. Otrokom je na njim razumljiv način razložil pomen lovcev in njihovo vlogo pri skrbi za ravnovesje v naravi.

Postavljali smo mu veliko vprašanj, na katera je z veseljem odgovarjal.

Predstavil je lovsko obleko in pripomočke, ki jih lovec potrebuje, ko se odpravi v gozd.

Posebno zanimanje je otrokom vzbudil »lovski ruzak« (nahrbtnik), v katerem je poleg vsega ostalega, obvezna lovska malica s klobaso.

Zaupal nam je tudi izkušnjo z medvedom in nam dal napotke za pravilno ukrepanje ob morebitnem srečanju.

Za konec druženja so mu otroci za spomin podarili še sliko ježka, ki so jo sami izdelali in se mu zahvalili za obisk.

Ni manjkala niti »lovska fotografija«, ki nam bo vsem ostala v spomin na ta obisk.

Obljubili smo si, da se še kdaj srečamo.

Mogoče pa res.

Martina in Metka